MORE - שגשוג בעולם מורכב

 "MORE וירטואוזים"

וירטואוזיות ניהולית בעולם מורכב

ששה "מפגשי שיח*" שבועיים ב ZOOM

למנהלים/ות ולאנשי/נשות עסקים

  על: אסטרטגיה ניהולית, מנהיגות, קבלת החלטות

ויצירת תוצאות עסקיות מעולות לאורך זמן...

בעולם מורכב וכאוטי

המנחים: גדי ברייר (מנחה מוביל) ורוני אוריון דרוקר

עבודתם של מנהלים/מנהלות בחברות ובארגונים ושל אנשי/נשות עסקים, מתמקדת היום בעיצוב וביישום של דרכי התמודדות חדשות, עם המשמעויות הסבוכות והמאתגרות של: מנהיגות וניהול בעולם מורכב וכאוטי.

"מה אני עושה במצב שבו ...אין לי מושג מה לעשות" - זוהי השאלה השכיחה ביותר שעולה במפגשי ייעוץ והדרכה עם מנהלים/ות ואנשי/נשות עסקים בעת הזאת. עולם מורכב וכאוטי הוא עולם המאופיין ברמת גבוהה של עמימות, בשינויים מהירים ובלתי צפויים ובתחושה כללית של חוסר וודאות. אלה מאפייני המציאות שבה פועלים היום ארגונים ועסקים. השינויים והתרחשויות הנוצרים, באורח לא צפוי מתוך המורכבות, עשויים להוות "הזדמנות" ובו בעת עלולים להיות "סיכון". ובנוסף, גם סביבת העבודה, בארגונים ובעסקים, השתנתה לאחרונה מאוד, (בעיקר בגלל משבר הקורונה) והפכה להיות "היברידית".  זוהי התנסות חדשה, עתירת שאלות ואתגרים, המשלבת עבודה בסביבה פיזית עם עבודה וירטואלית "מהבית". מרבית המומחים והחוקרים בתחומי הניהול והעסקים מעריכים כי המציאות הזו, המשלבת אתגרים עסקיים סבוכים עם שינוי מהותי בתפיסת העבודה, יאפיינו את המציאות הארגונית/עסקית גם לאחר שמשבר הקורונה יסתיים. ​
אנו מניחים כי מציאות זו מעמתת אותך, כמו את שאר המנהלים/ות ואנשי/נשות העסקים , בישראל ובעולם, עם 10 שאלות "קיומיות" 
שלהן תוכנית זו תיתן מענה:

 1. מהם המשתנים המעצבים את המציאות המורכבת בארגון/בעסק שלך, בחוץ - בסביבה העסקית ובפנים - בתוך הארגון/העסק, ועם איזה אתגרים חדשים (אתגרים שלא נחשפת אליהם בעבר והם תוצאה של המורכבות הכאוטית ) את/ה נדרש/ת היום להתמודד? 

 2. מהי "תמונת העתיד המיטבי" של הארגון/העסק שלך לשנה הקרובה? לשלש השנים הקרובות? ("תמונת העתיד המיטבי" מתארת את המקום שאליו את/ה רוצה להוביל את הארגון/העסק שלך, בכל הקשור למיצובו הרצוי בשוק, לאיכות תהליכי העבודה והניהול שברצונך להטמיע וליישם ולתוצאות העסקיות שברצונך להשיג).

 3. מהי האסטרטגיה העסקית המתאימה לארגון/לעסק שלך היום? (האסטרטגיה המתאימה למימוש "תמונת העתיד המיטבי"), איך נכון לבנות אותה? איך נכון להטמיע אותה?

 4. מהו המערך המבני המתאים לארגון/לעסק שלך היום? (מבנה ארגוני, מפת תפקידים ומערך נהלים: איך מתאימים את המבנה הארגוני, את מפת התפקידים בחברה/בארגון (כולל מדדי הצלחה ותחומי אחריות וסמכות של כל בעל תפקיד) ואת מערך הנהלים, לאתגרי "תמונת העתיד המיטבי" והאסטרטגיה העסקית?

 5. איך מתאימים תרבות לאסטרטגיה? איך מעצבים ומטמיעים בקרב מנהלי הארגון/העסק שלך, "תרבות ניהול" המתאימה לאסטרטגיה? איך מעצבים ומטמיעים בקרב עובדי החברה/הארגון שלך "תרבות ארגונית" המתאימה לאסטרטגיה?

 6. איך מעצימים ומשפרים לאורך זמן את יכולת הארגון/העסק לזהות במהירות ובדייקנות שינויים משמעותיים (משמעותיים לארגון/לעסק) המתחוללים בסביבה החיצונית ובסביבה הפנימית ואת יכולת  הארגון/העסק להגיב לשינויים המשמעותיים שזוהו (בסביבה החיצונית והפנימית) במהירות ובדייקנות?

 7. איך מטמיעים בארגון/בעסק תרבות של "שיפור מתמיד" להשגת "יותר עם פחות"- תהליך מתמשך של "יותר הכנסות" ב"פחות הוצאות"?

 8. איזה סגנון מנהיגות ואיזה סגנון ניהול נדרשים היום ממך כמוביל/ת הארגון/העסק?

 9. מה כדאי ואפשרי מבחינך לעשות, על מנת לשפר את איכות החלטות שלך למרות המורכבות, העמימות וחוסר הוודאות?

 10. מהם העקרונות המאפשרים עבודה היברידית מוצלחת - המשמרת את הקשר הרגשי של העובד/ת לארגון ומשמרת את עוצמת המחוייבות שלו/שלה לביצוע מיטבי של המשימות הנדרשות ? (עבודה היברידית היא עבודה המתנהלת במימד הפיזי הארגון/בעסק ובמימד הווירטואלי - "עבודה מהבית").

    ובאופן כללי, התוכנית הזו תתן לך תשובה לשאלה: מה את/ה אמור לעשות (וגם "איך"), במצב שבו... אין לך מושג מה לעשות...

Masters of Reality - MORE היא אסטרטגיית המנהיגות והניהול האפקטיבית ביותר הקיימת היום כ"מערך עבודה אופרטיבי" המיועד למנהלים/ות בארגונים ובעסקים. אסטרטגיה זו עוצבה בחברת יהב על בסיס ניסיוננו הרב בעבודה עם מנהלים/מנהלות ואנשי/נשות עסקים בישראל ובעולם ובהתייחס לממצאי המחקר העדכניים ביותר בתחומי הניהול, הארגון והעסקים. ההנחה הבסיסית של אסטרטגית   MORE היא שהיום, יותר מתמיד, מנהלים/ות ואנשי/נשות עסקים שרוצים להוביל את הארגון/העסק שלהם להמשך צמיחה ושגשוג גם במציאות מורכבת אמורים לרצות וגם להיות יכולים "להסתכל למציאות בלבן של העיניים": להבין את מכלול המשתנים היוצרים את המורכבות ואת דרך ההתמודדות איתם, להבין כיצד אנשים - מנכ"ל, עמיתים, עובדים, לקוחות וספקים מתנהגים (שונה...) במציאות מורכבת וכיצד ניתן להשפיע עליהם לפעול בדרך שתהיה בהלימה עם האינטרסים שלך ושל הארגון/העסק.

עוד על גישת - MORE - Masters of Reality ניתן לקרא כאן

שאלון היכרות ודו"ח מסכם:

אנו נשלח לכל משתתף/ת שאלון היכרות – כך נדע מיהם המשתתפים/ות בתוכנית ומהם הארגונים /העסקים שהם מנהלים/ות. בסיום התוכנית נשלח לכל משתתף/ת מסמך מסכם של הנלמד עם התייחסות למשמעויות השונות של הנלמד בתוכנית למאפייני הארגון או העסק שלו/שלה.

 

מידע רקע וסכומים:

לפני כל פגישה יישלח למשתתפים חומר קריאה להכנה ובתום כל פגישה יישלח למשתתפים חומר מסכם + הפניות לקריאה נוספת למתעניינים.

 

מחיר:

המחיר לכל משתתף/משתתפת:  1200 ₪ + מע"מ

* מה זה "מפגש שיח"?

"מפגש שיח" הוא תהליך למידה קבוצתי המבוסס על שילוב של הרצאה ושל דיון. בחלקו הראשון של כל "מפגש שיח" שיימשך כשעה ורבע, גדי ברייר יגיש הרצאה מרתקת ובה תשובות על השאלות הנשאלות היום על ידי כל מנהל/ת וכל איש/אשת בישראל ובעולם. כל ההרצאות בתוכנית זו, מבוססת על 43 שנות ניסיון של גדי ברייר בעבודה עם מנהלים ואנשי עסקים בישראל ובעולם ועל המחקר העכשווי בעולם הארגוני והעסקי והן מוגשות בדרך חווייתית ומשעשעת. בחלקו השני של כל "מפגש שיח" שיימשך כשלושים דקות,  גדי ברייר ורוני דרוקר ינחו שיח פתוח ו"דיאלוגי" שיתנהל בין המשתתפים, על המשמעויות של התובנות שהוצגו בהרצאה ועל היישומים האפשריים של תובנות אלה, בארגון/בעסק שלך.

סיכום: (כרבע שעה) בתום הדיון, גדי ברייר יסכם את "מפגש השיח" וגם יציג את כותרות "מפגש השיח" הבא, בתוכנית.

התוכנית הקרובה של  - "MORE וירטואוזים"  תתחיל בחודש דצמבר 2020 והיא תועבר בששה "מפגשי שיח" ב ZOOM כאשר לכל מפגש יש שתי חלופות ביומן כך יהיה באפשרותך להשתתף בכל המפגשים, למרות לוח הזמנים הצפוף והלחוץ שלך. (ואם בכל זאת תפסיד/י פגישה - תמיד יהיה באפשרותך לצפות בהקלטה שלה, באתר חברת יהב).

לוח זמנים והרשמה:

להלן לוח הזמנים של התוכנית הקרובה של "MORE וירטואוזים".

אנא רשום/רשמי את העדפותיך. (לתשומת ליבך:  בכל יום ראשון בשבוע תהיה פגישה מ 9:00 עד 11:00 ופגישה חוזרת בכל יום חמישי בשבוע (+מלבד השבוע השני שבו הפגישה החוזרת תהיה ביום רביעי)  מ 12:00 עד 14:00.

לתשומת ליבך: בכל שבוע באפשרותך להרשם ביום ובשעה המתאימים לך!

אלה התאריכים שנוחים לי בהתייחס לכל אחת שש הפגישות בסדנה:

מפגש 1:
מפגש 2:
מפגש 3:
מפגש 4:
מפגש 5:
מפגש 6:
אם את/ה רוצה להרשם לפעילות...להזמין פעילות...להתייעץ...
לשאול שאלה...לקבל מידע
נשמח לעמוד לשירותך!

/  יצירת קשר /

גולדה מאיר 5,

הוד השרון,

ישראל.

אימייל: yahav@yahav.com

 • Facebook Social Icon
 • LinkedIn Social Icon
יהב - ייעוץ הדרכה ופיתוח ארגוני

כל הזכויות שמורות ליהב- יעוץ הדרכה ופיתוח ארגוני בע"מ Ⓒ 2020