top of page
"קברניטים" למנכ"לים ולמנכ"ליות בלבד

"MORE קברניטים" - תוכנית למנכ"לים/מנכ"ליות

ששה "מפגשי שיח*" שבועיים ב ZOOM

  על: אסטרטגיה עסקית, מנהיגות וקבלת החלטות

בעולם מורכב ושונה...ובסביבת עבודה היברידית

המנחים: גדי ברייר (מנחה מוביל) ורוני אוריון דרוקר

עבודתם של מנכ"לים.יות של חברות וארגונים מתמקדת היום בעיצוב וביישום של דרכי התמודדות חדשות, עם המשמעויות הסבוכות של ניהול בכיר במציאות מורכבת. המציאות המורכבת בה חברות וארגונים פועלים היום, מאופיינת בשינויים רבים ומהירים, בעמימות ובחוסר וודאות. חברות וארגונים חשופים לשטף אירועים והתרחשויות העשויים להוות "הזדמנות" ובו בעת עלולים להיות "סיכון". במקביל, סביבת העבודה השתנתה לאחרונה מאוד, (בעיקר בגלל משבר הקורונה) והפכה להיות "היברידית".  זוהי התנסות חדשה,  עתירת שאלות ואתגרים, המשלבת עבודה בסביבה פיזית עם עבודה וירטואלית "מהבית". ​אנו מניחים כי מציאות זו מעמתת אותך (כמו שהיא מעמתת את כל המנכ"לים/מנכ"ליות של חברות וארגונים, בישראל ובעולם) עם  12 שאלות "קיומיות" שאיתן תוכנית זו תתמודד:

 1. מהם המשתנים המעצבים את המציאות המורכבת בחברה/בארגון שלך? באיזה אופן את/ה, עמיתיך והכפופים לך, מבינים את המשמעויות של המציאות המורכבת, בסביבה החיצונית- מחוץ לחברה/לארגון ובסביבה הפנימית (בין העובדים לבין עצמם)?

 2. מהי "תמונת העתיד המיטבי" של החברה/הארגון שלך לשנה הקרובה? לשלש השנים הקרובות? ("תמונת העתיד המיטבי" מתארת את המקום שאליו את/ה רוצה להוביל את החברה/הארגון שלך, בכל הקשור למיצוב הרצוי בשוק, לאיכות תהליכי העבודה והניהול שברצונך ליישם ולתוצאות העסקיות שברצונך להשיג).

 3. מהי האסטרטגיה המתאימה לחברה/לארגון שלך היום? (האסטרטגיה המתאימה למימוש "תמונת העתיד המיטבי"), איך נכון לבנות אותה? איך נכון להטמיע אותה?

 4. איך מטמיעים בחברה/בארגון תרבות של "שיפור מתמיד" להשגת "יותר עם פחות"- (תהליך מתמשך של "יותר הכנסות" ב"פחות הוצאות"?) איך "מגייסים" את כלל העובדים והמנהלים להשקיע מחשבה ומאמץ מתמשכים בנושא זה?

 5. מהו המערך המבני המתאים לחברה/לארגון שלך היום? (כולל: מבנה ארגוני, מפת תפקידים ומערך נהלים: איך מתאימים את המבנה הארגוני, את מפת התפקידים בחברה/בארגון את מערך הנהלים ואת מדדי הפעילות וההצלחה, לאתגרי "תמונת העתיד המיטבי" והאסטרטגיה?

 6. התאמת תרבות לאסטרטגיה: איך מעצבים ומטמיעים בקרב מנהלי.ות החברה/הארגון שלך, "תרבות ניהול" המתאימה לאסטרטגיה? איך מעצבים ומטמיעים בקרב עובדי החברה/הארגון שלך "תרבות ארגונית" המתאימה לאסטרטגיה?

 7. איך מעצימים ומשפרים לאורך זמן את יכולת החברה/הארגון לזהות במהירות ובדייקנות שינויים משמעותיים (משמעותיים לחברה/לארגון) המתחוללים בסביבה החיצונית ובסביבה הפנימית ואת יכולת  החברה/הארגון  להגיב לשינויים המשמעותיים שזוהו (בסביבה החיצונית והפנימית) במהירות ובמקצועיות? 

 8. איך מעצימים בחברה/בארגון יכולות של יזמות, יצירתיות וחדשנות? איך "מגייסים" את כלל העובדים והמנהלים להשקיע מחשבה ומאמץ מתמשכים בנושא זה?

 9. איזה סגנון מנהיגות ואיזה סגנון ניהול נדרשים היום ממך כמוביל/ת החברה/הארגון?

 10. עד כמה יש היום, למנהלים בדרג השני והשלישי בחברה/בארגון שלך, יכולת מנהיגותית הנדרשת להובלת הצוותים המדווחים להם? מה כדאי ואפשרי מבחינתך לעשות, על מנת לפתח ולהעצים יכולות זו? 

 11. בהתייחס לאתגרים החדשים, מהם תהליכי עבודה שכדאי ואפשרי מבחינתך ליישם בתהליכי עבודתך עם היו"ר ועם מועצת המנהלים?

 12. מה כדאי ואפשרי מבחינתך לעשות, על מנת לשפר את איכות ההחלטות בהנהלה, למרות המורכבות, העמימות וחוסר הוודאות

להלן נושאי ששת המפגשים:

מפגש ראשון: "מציאות כאוטית וחידת המנכ"ל/ית".

מפגש שני: "אתגר הניהול והמנהיגות של המנכ"ל/ית".

מפגש שלישי: "התיאוריה על החיים והשפעתה על עבודת המנכ"ל.

מפגש רביעי: " צוות מעולה והפסיכולוגיה של ההנעה".

מפגש חמישי: "הטרנספורמציה האסטרטגית".

מפגש שישי: "אנשים שעובדים בשביל אנשים"

MORE-Masters of Reality היא אסטרטגיית המנהיגות והניהול האפקטיבית ביותר הקיימת היום כ"מערך עבודה אופרטיבי" המיועד למנכ"לים/יות של חברות וארגונים. אסטרטגיה זו עוצבה בחברת יהב על בסיס ניסיוננו הרב בעבודה עם מנכ"לים/יות והנהלות בכירות בישראל ובעולם ובהתייחס לממצאי המחקר העדכניים ביותר בתחומי הניהול, הארגון והעסקים. ההנחה הבסיסית של אסטרטגית  MORE היא שהיום, יותר מתמיד, מנכ"ל.ית שרוצה להוביל את החברה/הארגון להמשך צמיחה ושגשוג, למרות אתגרי המציאות המורכבת, אמור/ה לרצות וגם להיות יכול/ה "להסתכל למציאות -בלבן של העיניים": להבין את מכלול המשתנים היוצרים את המורכבות ואת דרך ההתמודדות איתם, להבין כיצד אנשים - חברי מועצת מנהלים ובעלי מניות, עובדים לקוחות, ספקים אנשי רגולציה ומובילי קהילה, מתנהגים (שונה...) במציאות מורכבת, וכיצד ניתן להשפיע עליהם לפעול בדרך שתהיה בהלימה עם האינטרסים של החברה/הארגון.

עוד על גישת - MORE - Masters of Reality ניתן לקרא כאן

פגישת היכרות ופגישת סיכום:

אנו נקיים ב ZOOM, עם כל משתתף/ת בסדנה, פגישת ייעוץ אישית (כשעה) לפני תחילת הסדנה להיכרות ולהבנת הציפיות והצרכים ופגישת ייעוץ אישית מסכמת (כשעה) בסיום הסדנה, לשיחה על יישום הנלמד בחברה/בארגון.

מידע רקע וסכומים:

לפני כל פגישה יישלח למשתתפים חומר קריאה להכנה ובתום כל פגישה יישלח למשתתפים חומר מסכם + הפניות לקריאה נוספת למתעניינים.

מחיר:

המחיר לכל משתתף/משתתפת:  1500 ₪ + מע"מ. התשלום ייגבה בסיום התוכנית ובכפוף לשביעות הרצון של המשתתף/ת מהערך המוסף עבורו/עבורה של תכני התוכנית ומתהליכי ההעברה שלה.

 

*מה זה "מפגש שיח"?

"מפגש שיח" הוא תהליך למידה קבוצתי המבוסס על שילוב של הרצאה ושל דיון. בחלקו הראשון של כל "מפגש שיח" שיימשך כשעה ורבע, גדי ברייר יגיש הרצאה מרתקת על אחת מ 12 השאלות הנשאלות היום על ידי כל מנכ"ל/ית בישראל ובעולם. כל ההרצאות בתוכנית זו, מבוססת על המחקר העכשווי בעולם הארגוני והעסקי ועל דוגמאות אמיתיות ומעוררות מחשבה מארגונים בעולם ובישראל והן מוגשות בדרך חווייתית ומשעשעת.

בחלקו השני של כל "מפגש שיח" שיימשך כחצי שעה, גדי ברייר ורוני דרוקר ינחו שיח פתוח ו"דיאלוגי" שיתנהל בין המשתתפים, על המשמעויות של התובנות שהוצגו בהרצאה ועל היישומים האפשריים של תובנות אלה, בחברה/בארגון שלך.

סיכום: (כרבע שעה) בתום הדיון, גדי ברייר יסכם את הדיון וגם יציג את כותרות "מפגש השיח" הבא.

התוכנית הקרובה של  "MORE קברניטים"למנכ"לים ולמנכ"ליות בלבד, תתחיל ב31 בחודש ינואר 2021 והיא תועבר בששה "מפגשי שיח"  שבועיים ב: ZOOM  (כל המפגשים מוקלטים, אם תפסיד/י פגישה - תמיד יהיה באפשרותך לצפות בהקלטה שלה, באתר התוכנית).

לוח זמנים והרשמה:

להלן לוח הזמנים של המחזור השני של תוכנית "MORE קברניטים".  

לוח זמנים והרשמה: אנא רשום/רשמי לפניך את המועדים של מפגשי התוכנית:  

 

 • יום ראשון  31/1/2021   משעה 13:30 עד שעה 15:30

 • יום ראשון  7/2/2021     משעה 13:30 עד שעה 15:30

 • יום ראשון  14/2/2021   משעה 13:30 עד שעה 15:30

 • יום ראשון  21/2/2021    משעה 13:30 עד שעה 15:30

 • יום ראשון  28/2/2021    משעה 13:30 עד שעה 15:30

 • יום ראשון 7/3/2021       משעה 13:30 עד שעה 15:30

הרשמה

שלב א' - יש להירשם לאתר יהב

כניסת משתמשים רשומים
הרשמה לאתר יהב

הרשמתך התקבלה וניצור קשר בהקדם

יש למלא את כל שדות החובה

bottom of page