MORE קברניטים: שיח יעוצי

MORE קברניטים: שיח יעוצי

       ייעוץ אישי חדשני למנכ"לים/מנכ"ליות בתהליכי "לימוד משותף" - "Co Learning"

"לימוד משותף" - Co Learning, היא המתודולוגיה בה אנו משתמשים לפיתוח מקצועי ואישי של מנכ"לים ומנכ"ליות במפגשי היוועצות אישיים. תכני התהליך ואופן יישומו מבוססים על הבנתנו כי הפרופיל של מנכ"לים/מנכ"ליות המגיעים/ות להישגים גבוהים  מאופיין היום, בין השאר, בהיותם לומדים ללא הרף ובהתייחסותם אל עצמם כ: "סטודנטים/סטודנטיות של החיים"


בשונה מתהליכי "אימון" (Coaching) בהם יש "מאמן" ו"מאומן" היוצרים יחס חד- כיווני של "מלמד" ו"לומד", -  "לימוד משותף" - Co Learning הוא תהליך של דיאלוג לימודי מעשיר - שוויוני ושיתופי, בו היועץ והמנכ"ל/מנכ"לית חוקרים יחד את העולם המקצועי והאישי של המנכ"ל/ית. בחירת המיקוד והמינון של ה"כניסה" אל העולמות ה"מקצועי" ו"האישי", היא כמובן בידי המנכ"ל/ית. זוהי דרך אפקטיבית ויעילה להעשיר ולהעמיק את  היכולת והכישורים להפיק מהחיים המקצועיים ו/או האישיים, את המיטב.

 

מפגשי ה: "לימוד משותף" – Co Learning, מתקיימים, בדרך כלל, מידי שבוע למשך כשעה עד שעה וחצי. המפגשים נמשכים כל עוד המנכ"ל/ית רוצה בכך . בעוד שתהליכי "אימון" (Coaching) ממוקדים אידאולוגית בהשגת שינוי פרגמטי, התנהגותי ובפיתוח מיומנויות קונקרטיות, תהליכי "לימוד משותף" - Co Learning, ממוקדים בעיקר ביצירת טרנספורמציה הווייתית: המנכ"ל/ית מבין/ה תוך כדי התהליך "מה חשוב להיות" כדי להשיג את המטרות ורק אחר כך עוסק/ת בפיתוח המיומנויות הקונקרטיות הדרושות לכך. בבסיס התהליך  יש התמקדות ברמת ה"מציאותיות" של המנכ"ל/ית ("מציאותיות" היא ההבנה המעמיקה של מרקם המשתנים המעצבים את המציאות המורכבת מחוץ לארגון ובתוכו עם יכולת יצירת התאמה לאתגריה של מציאות זו). מניסיוננו בעבודה עם מנכ"לים ומנכ"ליות ומהמחקר המתמקד בסוגיה זו עולה כי  "מציאותיות" היא ה"מנוף" המשמעותי ביותר להצלחה רב ממדית, הן בתפקיד (ROLE) המקצועי והן בתפקידים (Roles) האישיים המשמעותיים ("זוגיות" ,"הורות", "חברות" וכו').  

 

 MORE - Masters of Reality היא אסטרטגיית המנהיגות והניהול האפקטיבית ביותר הקיימת היום כ"מערך עבודה אופרטיבי" המיועד למנכ"לים/מנכ"ליות של חברות וארגונים. אסטרטגיה זו עוצבה בחברת יהב על בסיס ניסיוננו הרב בעבודה עם מנכ"לים והנהלות בכירות בישראל ובעולם ובהתייחס לממצאי המחקר העדכניים ביותר בתחומי הניהול, הארגון והעסקים. ההנחה הבסיסית של אסטרטגית - MORE (Masters of Reality היא שהיום, יותר מתמיד, מנכ"ל/מנכ"לית שרוצים להוביל את החברה/הארגון שלהם להמשך צמיחה ושגשוג גם במציאות מורכבת אמורים לרצות וגם להיות יכולים "להסתכל למציאות בלבן של העיניים": להבין את מכלול המשתנים היוצרים את המורכבות ואת דרך ההתמודדות איתם, להבין כיצד אנשים – חברי מועצת מנהלים ובעלי מניות, עובדים לקוחות, ספקים אנשי רגולציה ומובילי קהילה, מתנהגים (שונה...) במציאות מורכבת וכיצד ניתן להשפיע עליהם לפעול בדרך שתהיה בהלימה עם האינטרסים של הארגון...עם האינטרסים שלך

 

עוד על גישת  MORE - Masters of Reality ניתן לקרא כאן  

​ההעצמה האישית והמקצועית של המנכ"ל/ית המשתתפים בתהליך "לימוד משותף" - Co Learning

מבוססת על פיתוח חמש "יכולות ליבה" שבהן התהליך מתמקד:

  • היכולת לזהות "אמונות הלא מציאותיות" (סיפורים שאני מספר/ת לעצמי, שבאים מתוך עולמי הפנימי ולא מייצגים את המציאות ה"אובייקטיבית") והיכולת "לנקות" אותן מהראש. 

  • היכולת להבין "לגבי עצמי" את הקשר בין תפיסה-פרשנות-רגשות-התנהגויות-תוצאות.

  • היכולת, בשיח עם אחרים, להקשיב בדייקנות לתוכן הגלוי של הדברים, לרגשות (הגלויים והסמויים) הקשורים לתוכן זה עם יכולת להבין את מערך הנחות היסוד והשקפת העולם של האחר.

  • היכולת לבצע "חשיבה רפלקטיבית" - התבוננות "כאילו מבחוץ" על דפוסי ההתנהגות "של עצמי", על ההשפעה שלהן על אחרים ועל התוצאות שלהם (בין אם הן טובות ובין אם לאו).

  • היכולת לבצע "חשיבה רפלקסיבית" - התבוננות "כאילו מבחוץ" על דפוסי החשיבה "של עצמי" ועל השלכותיהם על ההתנהגויות "שלי".

 תהליך "לימוד משותף" - Co Learning אופייני אורך בין שנה לשלוש שנים.  

 

 

"החופש להחליט וביטוח שביעות רצון":

כל מנכ"ל/ית שמחליט/ה לקבל מאתנו שירות יכול/ה להחליט בכל שלב להפסיק את התהליך ללא צורך במתן הסבר. בנוסף, חברת יהב  היא חברת הייעוץ היחידה בישראל המעניקה ללקוחותיה "ביטוח שביעות רצון". למנכ"ל/ית שהחליט/ה להפסיק את התהליך לפני המועד המתוכנן, שמורה הזכות לבקש, ללא צורך במתן הסבר, החזר חלקי או מלא של המחיר ששולם עד להפסקת הפעילות, אם התהליך בהבנה שלו/שלה, לא עמד במבחן ה - Value for Money.
כאמור, לא יידרש הסבר לדרישת ההחזר וזו תענה בתוך 7 ימים ממועד קבלתה.

אם את/ה רוצה להרשם לפעילות...להזמין פעילות...להתייעץ...
לשאול שאלה...לקבל מידע
נשמח לעמוד לשירותך!

/  יצירת קשר /

גולדה מאיר 5,

הוד השרון,

ישראל.

אימייל: yahav@yahav.com

  • Facebook Social Icon
  • LinkedIn Social Icon
יהב - ייעוץ הדרכה ופיתוח ארגוני

כל הזכויות שמורות ליהב- יעוץ הדרכה ופיתוח ארגוני בע"מ Ⓒ 2020